Od jakiej dyscypliny sportowej zacząć przygodę z zakładami?

Posted on Maj 15, 2016 | 0 comments

Od jakiej dyscypliny sportowej zacząć przygodę z zakładami?

Zwycięstwo w sportowych zakładach bukmacherskich zależy od wielu czynników: wyboru stawki, wyboru typu zakładu, handicapu itd. Istotny jest także wybór dyscypliny sportowej, którą zamierzamy typować. Który sport będzie odpowiedni dla niedoświadczonych typerów?

Najważniejszą pozycję na rynku sportowym zajmuje futbol. Ale czy to dobry sport dla osoby, która zaczyna przygodę z zakładami? Raczej nie. W futbolu mogą się zdarzyć trzy różne wyniki rozgrywki: zwycięstwo, porażka lub remis, co znaczy, że nasze szanse na poprawne wytypowanie zwycięzcy wynoszą jedynie 33%.

O wiele większą szansę na wygraną daje koszykówka. Tutaj nie ma remisu, możemy stawiać wyłącznie na zwycięstwo albo przegraną, tym samym nasza szansa na trafne wytypowanie rezultatu spotkania wynosi 50%. To jednak nie oznacza, że rozgrywki MLB czy TBL są proste do przewidzenia. W tym sporcie jest więcej zespołów niż np. w piłce nożnej i nasze powodzenie w zakładach zależy przede wszystkim od naszej ich znajomości. Podobnie jest w pozostałych dyscyplinach: siatkówce, tenisie czy boksie.

Jak widać, niełatwo odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule. Zakłady bukmacherskie wymagają analiz i wiedzy o drużynach/zawodnikach. Najlepiej stawiać na dyscypliny sportowe, które lubimy i o których mamy większe pojęcie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *